0

Wiśnia Acerola to roślina, która pochodzi z tropikalnych regionów zachodniej półkuli. Powszechnie nazywa się ją wiśnią z Indii Zachodnich, wiśnią z Barbados lub po prostu „acerolą”. Uważa się, że ta krzewiasta roślina pochodzi z południowego Meksyku i Karaibów.

Owoce wiśni zostały wykorzystane jako naturalny lek w nowoczesnej i ludowej medycynie. Tradycyjne zastosowania obejmują leczenie schorzeń wątroby, biegunki, czerwonki, kaszlu i przeziębienia.
Acerola to najbardziej znane źródło naturalnej witaminy C. Z tego powodu jest często używana w celu zapobiegania przeziębieniom lub grypie.

Wiśnia Acerola jest środkiem ściągającym. Może być pomocna w leczeniu wyprysków skóry, zwiększaniu elastyczności skóry i wspomaganiu problemów trawiennych.
Jest polecana na schorzenia układu krążenia, wysoki poziom cholesterolu, ale również na cukrzycę, ponieważ obniża poziom cukru we krwi.

Wysoka zawartość witaminy C w wiśniach pomaga tworzyć kolagen, budulec zdrowej skóry, a także przyczynia się do zmniejszenia blizn i przebarwień.

Poza naturalną witaminą C zawiera dodatkowo:

flawonoidy,
karotenoidy,
antocyjany,
ryboflawinę,
tiaminę,
niacynę.
Z uwagi na zawartość karotenoidów i antocyjanów jest stosowana również jako przeciwutleniacz w celu zwiększenia odporności i wzmocnienia organizmu. Antyoksydanty pomagają również oczyszczać organizm z toksyn.

Owoc Aceroli łatwo się psuje, szybko ulegając procesowi fermentacji. Dlatego na całym świecie jest on wykorzystywany ale w różnych przetworach np. w postaci proszku.

Zdrową i naturalną witaminę C kupisz  w naszym sklepie internetowym Skarby Natury TUTAJ– 

 

Zapraszamy do naszego internetowego sklepu ekologicznego  RodzinneSkarby.pl  . W tym miejscu znajdziesz produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości, ale co najważniejsze dla nas – są naprawdę skuteczne, ponieważ każde z nich są przez nas osobiście testowane.

Bibliografia:

https://www.healthline.com/health/food-nutrition/acerola-cherry
http://uixfjs.pinbiotech.com/herb/detail-103460.html
https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-608/acerola

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany