0

Korzystanie z telefonu komórkowego jest obecnie poza naszą kontrolą. Jest używany przez cały dzień i znajduje się przy naszym łóżku, kiedy śpimy.

Ponieważ smartfony znacznie częściej niż wcześniejsze modele telefonów komórkowych mają umieszczone anteny w dolnej części urządzenia, szczytowa ekspozycja na promieniowanie ze smartfona jest bardziej prawdopodobna na szyi niż w mózgu. Dlatego istnieją przypuszczenia, że związek między używaniem telefonu komórkowego a rakiem tarczycy zwiększył się w ostatnich latach. Przejście z “batonika” i przerzucanie telefonów na smartfony może wyjaśnić tendencje wzrostowe w czasie w zakresie zachorowalności na raka tarczycy i stosunkowo płaskie trendy w raku mózgu obserwowane w niektórych krajach.

W przełomowym badaniu przeprowadzonym przez profesora Lai na University of Washington w połowie lat 90. ustalono, że ekspozycja na promieniowanie radiowe może powodować pękanie pojedynczych nici DNA. Biorąc pod uwagę setki badań przeprowadzonych w tej sprawie, wyraźnie nie ma wątpliwości, że promieniowanie z telefonów komórkowych może zmienić materiał genetyczny naszych komórek. Pierwsze badanie kliniczno-kontrolne, badające związek między używaniem telefonów komórkowych a rakiem tarczycy, ujawniło podwyższone ryzyko raka tarczycy wśród długoterminowych użytkowników telefonów komórkowych.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Yale School of Medicine i Connecticut Health Department wskazało, że rak tarczycy jest najszybciej rozwijającym się nowotworem w USA. Jest on piątym najczęstszym nowotworem wśród kobiet w tym kraju.

Blokowanie hormonów.

⇒Innym efektem zmian w metabolizmie komórek jest zahamowanie pracy gruczołów, takich jak tarczyca i nadnercza. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia gospodarki hormonalnej organizmu.

⇒W badaniach na zwierzętach zaobserwowano istotną dysfunkcję tarczycy, w tym utratę zdolności wytwarzania hormonów, która nie została przywrócona nawet po wyłączeniu pola elektromagnetycznego.

⇒U ludzi spadło uwalnianie hormonów z przysadki do krwi, kortyzolu z nadnercza oraz wytwarzanie hormonu tarczycy. U młodych kobiet zmniejszył się dodatkowo poziom prolaktyny – hormonu który m.in. pobudza wzrost gruczołów sutkowych podczas ciąży i wywołuje laktację.

⇒Pole elektromagnetyczne wpływa również na uwalnianie hormonów regulujących apetyt. Powoduje to zaburzenia łaknienia (brak poczucia sytości i przejadanie się), które u wielu osób mogą kończyć się otyłością.

Jak jod pomaga nam chronić się przed promieniowaniem telefonu komórkowego ?

Głównym powodem, dla którego jod chroni przed uszkodzeniami wywoływanymi polem elektromagnetycznym, jest wsparcie tarczycy. Tarczyca zapewnia ochronę elektromagnetyczną- zapewnia zaprogramowaną śmierć komórek uszkodzonych i chorych komórek (komórki rakowe kurczą się, gdy otrzymują jod). Pomaga on także usuwać metale ciężkie (metale ciężkie zwiększają prawdopodobieństwo uszkodzeń wywołanych promieniowaniem elektromagnetycznym) i ma działanie ochronne na tkankę mózgową.

Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy – reguluje produkcję hormonów. Jod pomaga również wzmocnić układ odpornościowy przez wychwytywanie wolnych rodników, a także zwiększa pozytywny wpływ przeciwutleniaczy na organizm, co z kolei poprawia ochronę organizmu przed chorobami takimi jak choroby serca i nowotwory.

Promieniowanie elektromagnetyczne zwiększa szanse zachorowania na raka, a jod bezpośrednio je zwalcza.
Właściwości anty rakotwórcze jodu zostały potwierdzone badaniami, z których wynika, że komórki rakowe skurczyły się po wstrzyknięciu jodu. W rzeczywistości było tak , że czasami w trakcie badań komórki nowotworowe ginęły i zostały zastąpione zdrowymi komórkami.

Wykazano, że wysokie poziomy metali ciężkich w organizmie mają działanie wzmacniające promieniowanie elektromagnetyczne. Jod pomaga wypłukać z organizmu metale ciężkie.

Więcej informacji na temat jodu, jak również wiele ciekawostek znajdziecie w naszej książce dostępnej na www.rodzinneskarby.pl “Po co ten jod” ZOBACZ

Aby jednak właściwie wykorzystać jod, należy jednocześnie z nim przyjmować selen, magnez i witaminę C.

W naszym sklepie Rodzinne Skarby znajdziesz nasz wyjątkowy produkt- JODAVIT

 

 

Bibliografia:

Luo J, Deziel NC, Huang H, Chen Y, Ni X, Ma S, Udelsman R, Zhang Y. Cell phone use and risk of thyroid cancer: a population-based case-control study in Connecticut. Ann Epidemiol. 2018 Oct 29. pii: S1047-2797(18)30284-9.
doi: 10.1016/j.annepidem.2018.10.004
Siegel D, Li J, Henley SJ, Wilson R, Lunsford RB, Tai E, Van Dyne E. Incidence Rates and Trends of Pediatric Cancer United States 2001–2014. Poster presentation at the American Society of Pediatric Hematology/Oncology Conference, Pittsburgh, PA. May 2-5, 2018.
H Lim, SS Devesa, JA Sosa,et al D Check,CM Kitahara, Trends in Thyroid Cancer Incidence and Mortality in the United States, 1974-2013. JAMA. Published online March 31, 2017. doi:10.1001/jama.2017.2719
Hyeong Sik Ahn, Hyun Jung Kim, H. Gilbert Welch. Korea’s Thyroid-Cancer “Epidemic” — Screening and Overdiagnosis. N Engl J Med 2014; 371:1765-1767 November 6, 2014DOI: 10.1056/NEJMp1409841 Hyeong Sik Ahn, Hyun Jung Kim, H. Gilbert Welch. Korea’s Thyroid-Cancer “Epidemic” — Screening and Overdiagnosis. N Engl J Med 2014; 371:1765-1767 November 6, 2014DOI: 10.1056/NEJMp1409841
https://www.best-emf-health.com/protection-from-emf.html
https://emfacademy.com/best-supplements-minerals-emf-protection/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

0

Na GÓRĘ