0

Wydawałoby się, że latem, kiedy więcej przebywamy na słońcu, a w diecie sporo jest świeżych warzyw i owoców wspomaganie witaminami i suplementami nie jest aż tak ważne. Nic bardziej mylnego!

Wysokie temperatury powodują przegrzanie organizmu, którego skutkiem bywają m.in. odwodnienie i wahania ciśnienia tętniczego. Aby temu zapobiec, powinnyśmy jak najwięcej pić oraz zadbać o codzienne dostarczanie do organizmu niezbędnych składników odżywczych.

Bardzo ważnymi witaminami o których powinniśmy pamiętać cały rok są witaminy C i E. Pełnią one funkcję przeciwutleniaczy, które zapewniają ochronę skóry i włosów przed promieniowaniem UV, a co więcej, pomagają w uniknięciu poparzeń słonecznych. Naukowcy podkreślają, że jest to wyjątkowo udane połączenie witamin na okres letni, bo chroni przed rakiem skóry i fotostarzeniem.
Obie te witaminy mogą być również pomocnikiem w walce z alergią, często nasilającą się już od wczesnej wiosny. Dzieje się tak dlatego, że dieta bogata w witaminę C i witaminę E wzmacnia system immunologiczny przez to, że obniża poziom histaminy we krwi.

💚Witaminę C warto również przyjmować dzięki temu, że pomaga obniżyć temperaturę ciała, zapobiega m.in. udarowi. Na skutek intensywnego korzystania z dobrodziejstw słońca, oprócz upragnionej opalenizny, pojawiają się też wolne rodniki, które mogą uszkadzać prawie wszystkie elementy komórek skóry. Witamina C działa antyoksydacyjnie oraz wzmaga produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry.
Wydawałoby się że skoro latem mamy znacznie większy dostęp do świeżych warzyw i owoców, to suplementacja nie będzie konieczna, jednak jak wynika z badań, również i w tym okresie często pojawiają się u nas niedobory witamin oraz składników mineralnych. Dodatkowo zawartość witamin mineralnych w warzywach i owocach na przestrzeni ostatnich lat zmniejszyła się m.in. z powodu postępującej degradacji gleb, zastosowaniu różnych technologii szybszego dojrzewania roślin.

Według szwajcarskich badań zawartość witaminy C w truskawkach spadła w ciągu kilku dekad aż o 87% !

Dodatkowo obróbka technologiczna żywności obniża w nich zawartość witamin i składników mineralnych. Gotowanie np. warzyw korzeniowych pozbawia je o 40%

     My polecamy naturalną witaminę C w postaci sproszkowanego➡ owocu Aceroli ⬅ zwaną także wiśnią z Barbados, która jest bardzo bogatym  źródłem witaminy C i flawonoidów – dzięki nim n.p. po intensywnych wojażach wakacyjnych skróci się czas trwania zakwasów. Acerola pobudza organizm do produkcji melatoniny, dzięki czemu łatwiej zasypiamy, sen jest mocniejszy, lepiej wypoczywamy.Już pół płaskiej łyżeczki tego produktu dostarcza organizmowi 225 mg naturalnej Witaminy C, Jest to równowartość aż 6 cytryn!
83% owocu w produkcie!

 💚Kolejnym godnym polecenia pierwiastkiem który warto suplementować jest selen, który znany jest  z właściwości antyoksydacyjnych, tym samym  usuwa wolne rodniki z organizmu. Razem z witaminą E chroni włosy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Selen chroni też włosy przed nadmiernym przesuszeniem.Selen dostępny w naszym sklepie www.rodzinneskarby.pl zawiera selenin sodu, który w porównaniu do organicznych związków selenu jest lepiej przyswajalny przez organizm, co gwarantuje nam szybsze wysycenie organizmu tym pierwiastkiem.

💚Ważne tez aby zaopatrzyć się w probiotyki, które wzmacniają system obronny skóry i zwiększają jej tolerancję na działanie słońca. Przyjmowanie probiotyków sprawdzi się też w sytuacji, gdy planujemy  podróż do innego kraju. Odmienna flora bakteryjna naszych żołądków nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z egzotycznym jedzeniem. 

💚Witamina D – Wydawałoby się, że ta witamina w wakacje nie będzie nam potrzebna. Powszechnie wiadomo, że większość witaminy D w organizmie człowieka jest wytwarzana w skórze po ekspozycji na światło słoneczne. Jednakże mało osób zdaje sobie sprawę, że stosowanie filtrów przeciwsłonecznych może zmniejszyć przyswajanie witaminy D aż o 99%.
Warto więc kontynuować suplementację witaminą D przez cały rok. Polecamy nasz zestaw witamin ADEK, który zawiera kompleks witamin- A, D3, E i K2mk7 rozpuszczone w oliwie z oliwek w unikalnej formie kropli podjęzykowych, co zwiększa biodostępność witamin.

💚Sezon  letni, to niestety również niejednokrotnie okres wzmożonego spożywania alkoholu, który to powoduje nadmierną utratę magnezu z organizmu, a niedobór magnezu uniemożliwia prawidłowe przyswajanie wapnia z pożywienia. To zaś sprawia, że niedobór dwóch ważnych dla życia pierwiastków zaburza liczne procesy fizjologiczne.Wypłukiwany z organizmu magnez obniża próg tolerancji na stres i zwiększa nadpobudliwość, co w konsekwencji prowadzi do chęci aplikowania sobie kolejnej dawki alkoholu, w celu uzyskania złudnego poczucia odprężenia. Tworzy się błędne koło. Można to zmienić, zażywając odpowiednio duże dawki magnezu, przy czym magnez łagodzi także objawy odstawienia alkoholu.

Polecamy MAGNETOVIT dostępny formie roztworu  gdzie koncentracja jonów magnezu wynosi 313,5 mg w jednej dawce (3 ml).W odróżnieniu od tabletek czy kapsułek postać jonowa pozwala na natychmiastowe przyswojenie zawartych w formie płynnej składników aktywnych)

 

Zapraszamy do naszego internetowego sklepu ekologicznego  RodzinneSkarby.pl  . W tym miejscu znajdziesz produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości, ale co najważniejsze dla nas – są naprawdę skuteczne, ponieważ każde z nich są przez nas osobiście testowane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany