0

Zbilansowana dieta złożona ze świeżych, organicznych i pełnowartościowych pokarmów to najlepsza strategia lecznicza. 🥑🍅🥦🥕🍆

Nie tylko dieta ma wpływ na zdrowie, są przecież jeszcze czynniki środowiskowe i uwarunkowanie klimatyczne, stan psychiczny i wiele, wiele innych. W dzisiejszych czasach przy obecnym zanieczyszczeniu środowiska, chemii dodawanej do żywności, itd. suplementy stają się elementem diety, która pozwala zachować zdrowie i równowagę ciała.

Jeśli chodzi o suplementy, jak i o żywność pamiętajmy że jakość to podstawa.

W programie dokumentalnym wyemitowanym w telewizji NBC  „Today” w 2018 roku stwierdzono, że 36 procent przebadanych marek multiwitamin nie rozpuszcza się prawidłowo na tyle, żeby organizm mógł je przyswoić i wykorzystać. A niektóre preparaty w ogóle się nie rozpuszczały!

Prawie połowa wszystkich marek produktów witaminowych nie przynosi organizmowi żadnych korzyści. Tymczasem większość ludzi je zażywa. Jednym z powodów ich nieskuteczności jest zawartość dodatków, które mogą stanowić nawet połowę objętości tabletki. Owe dodatki to wypełniacze, substancje wiążące i nawilżające, barwniki i konserwanty.

Większość witamin obecnych dzisiaj na rynku jest syntetyczna i często zawiera pozostałości ropy naftowej używanej w procesie produkcji. Niektóre z tych cząsteczek zasadniczo różnią się od naturalnych witamin, co wpływa na zdolności organizmu do ich wykorzystywania.

💚

Dostępne suplementy mają różną jakość i cenę, co wiąże się z odmiennymi procesami produkcji. Każda marka ma inne właściwości i inną aktywność biologiczną. Wybór dobrej witaminy może okazać się prawdziwym wyzwaniem.
Niezwykle ważne jest, aby wyszukać producentów, którzy stosują składniki wysokiej jakości i przestrzegają zasad dobrych praktyk wytwarzania. Większość dostępnych na rynku suplementów nie zasługuje na uwagę, gdyż ich zawartość nie idzie w parze z informacjami na etykietach.

 Czy cena ma znaczenie?

Tak, ponieważ czyste składniki w postaciach bardziej aktywnych biologicznie kosztują więcej. Na przykład węglan wapnia to składnik używany w wielu recepturach preparatów mineralnych, rzekomo aby dostarczać wapń. Owszem, do pewnego stopnia to robi, ale bardzo nie efektywnie. Takie związki jak cytrynian wapnia, fumaran wapnia czy jabłczan wapnia są lepsze i dużo bardziej aktywne biologicznie. Jednak kosztują znacznie więcej. Konsument, który nie dysponuje odpowiednią wiedzą, zwykle wybierze preparat, raczej kierując się ceną, wyglądem lub zawartością wapnia niż składem chemicznym czy aktywnością biologiczną.

W skrócie -wybieramy preparaty o jak najlepszej aktywności biologicznej.

W naszym sklepie www.rodzinneskarby.pl  chcąc uzyskać wysoką jakość produktów dokonujemy selekcji wszystkich pojedynczych składników. Wymaga to ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz ciągłego rozwoju. Nasz zespół uczestniczy w licznych kursach i konferencjach stale podnosząc swoje kwalifikacje, dlatego jesteśmy pewni, że produkty które oferujemy w naszym sklepie Rodzinne Skarby są najwyższej jakości.

Mała wchłanialność średnia duża
węglany aminokwasy  chlorki ,cytryniany
tlenki chelaty węglany
siarczany glukoniany askorbiniany
fosforany jabłczany
pikoliniany

💚

Zapraszamy do naszego sklepu, odkryj wszystkie nasze Rodzinne Skarby…

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany