Blog Rodzinne Skarby

Blog sklepu Rodzinne Skarby to blog o suplementach diety, zdrowej żywności i odpowiedź na pytanie: „jak zacząć dbać o zdrowie?”. Blog o zdrowiu prowadzony przez zespół, dla którego poszukiwanie naturalnych i skutecznych sposobów dbania o zdrowie to wieloletnia pasja. Nie bez powodu nazywamy się Rodzinne Skarby – przekazujemy wiedzę zdobywaną przez naszych przodków z pokolenia na pokolenie, przybliżamy właściwości zdrowotne płynące wprost z natury. Każdy produkt w naszym sklepie jest przez nas osobiście sprawdzony i rekomendowany. Z naszego bloga dowiesz się, jakie witaminy suplementować, jakie są przyczyny i objawy niedoboru danych składników w organizmie, jak dawkować witaminy i minerały w zależności od wieku i stanu zdrowia.

Blog zdrowotny Rodzinne Skarby

Na blogu poruszamy tematy takie jak suplementacja w ciąży, suplementy na odchudzanie, jod – właściwości i dawkowanie. Jako producent preparatu Jodavit obalamy fakty i mity o jodzie. W ofercie sklepu Rodzinne Skarby znajdziesz naturalne, wysokiej jakości suplementy i wyciągi ziołowe, których być może do tej pory nie poznałeś. Dlatego też postaramy się, abyś z pomocą naszego bloga wybrał najodpowiedniejszy dla siebie produkt. Istnieje bowiem wiele preparatów, które mają zbawienne działanie na zdrowie, a jednak nie są tak znane, jak najpopularniejsze preparaty. Czy wiesz, że wyciąg z mniszka lekarskiego regeneruje wątrobę i detoksykuje organizm? Że w Rokitnik ma 10 razy więcej witaminy C niż cytryna? A ekstrakt z pestek winogron zawiera proantycyjanidyny, które są supermocnym antyoksydantem, niszczącym wolne rodniki (prawdopodobnie najmocniejszym!). Każdy wie, jak ważna w diecie jest witamina D, ale nie każdy ma świadomość, że witamina D na alergię to sprawdzony i przebadany sposób zmniejszenia objawów astmy!

Dużą wagę przywiązujemy do edukowania naszych klientów, jak działają nukleotydy. Jesteśmy producentem nukleotydów dietetycznych – podstawowego budulca każdej komórki w organizmie. Nukleotydy nazywa się potocznie „cegiełkami życia” a nawet „kluczem do długowieczności” – to z nich jesteśmy zbudowani i od ich ilości zależy tempo regeneracji organizmu. Co sekundę umierają w nas miliony komórek, które muszą zostać zastąpione nowymi – do ich tworzenia potrzebne są właśnie nukleotydy. Niestety, jedynie 70% nukleotydów przyjmujemy z pożywieniem. W dobie przetworzonej żywności warto wdrożyć suplementację nukleotydami. Efekty stosowania nukleotydów to przede wszystkim wzrost odporności organizmu na infekcje, szybsza rekonwalescencja, poprawa funkcjonowania jelit. Nukleotydy odbudowują kosmki jelitowe, są więc szczególnie polecane osobom dotkniętym celiakią, których jelita są w stanie permanentnego stanu zapalnego, który kosmki wypłaszcza. Od formy kosmków jelitowych zależy poziom wchłanialności substancji odżywczych z organizmu. Można więc powiedzieć, że nukleotydy poprawiają wchłanialność wszelkich dobroczynnych substancji z pożywienia, a jednocześnie dbają o prawidłową barierę jelitową odpowiedzialną za ochronę przed toksynami.

Blog ekologiczny Rodzinne Skarby

Rodzinne Skarby to sklep internetowy oraz stacjonarny, w którym znajdziesz zarówno naturalne  suplementy, jak i ekologiczną żywność. Na naszym blogu przeczytasz, jakie są korzyści z picia zakwasu z buraka, czym jest popularne japońskie kimchi, a także dlaczego warto pić kombuchę. Jeśli chcesz małymi kroczkami zmieniać swój styl życia na zdrowszy, to miejsce dla Ciebie – pomożemy Ci zacząć i wybrać odpowiednią suplementację i dietę. Masz pytania? Wejdź w zakładkę kontakt i zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na nurtujące Cię pytania.