Stawy i kości

Wyświetlanie wszystkich wyników: 39

Sortuj po:
17
55.00 
Ilość
9
299.00 
Ilość
1
40.00 
Ilość
9
160.00 
Ilość
4
134.00 
Ilość
1
6.50 
Ilość
Ilość
3
69.00 
Ilość
2
64.90 
Ilość
- 14% zestaw koncentracja magnez ashwagandha
1
20.10 
Ilość

Suplementy na stawy i kości

Stawy i kości doskwierają nie tylko osobom starszym, czy dotkniętym osteoporozą. Bóle kości i stawów, obrzęki, kruchość kości – istnieje wiele czynników wywołujących ten problem. Czasami są to niedobory, u osób młodych przetrenowanie, siedząca praca w nieprawidłowej pozycji lub skrzywienia kręgosłupa. Bólów kości nie można bagatelizować, ponieważ mogą wskazywać na poważne dolegliwości, z nowotworem włącznie.

Szereg witamin i minerałów jest niezbędnych dla zdrowia stawów, kości i mięśni. Jeśli Twoja dieta jest niedoborowa, ból stawów może towarzyszyć Ci nawet przed 30 rokiem życia. Powodem problemów ze stawami czy kośćmi może być także nieprawidłowe przyswajanie substancji odżywczych z pożywienia, w wyniku nieprawidłowości w funkcjonowaniu jelit.

Preparaty na stawy i kości zawierają przede wszystkim kolagen, koenzym Q10, wapń, magnez i cynk. Kluczowa jest niewątpliwie witamina D, która warunkuje prawidłowe przyswajanie wapnia. Warto suplementować ją w towarzystwie witaminy K, która kieruje ewentualny nadmiar wapnia podczas suplementacji witaminy D do kości i zębów, czyli tam, gdzie jest on potrzebny. W efekcie przyjmowanie witaminy D3 razem z K zapobiega negatywnym skutkom przedawkowania witaminy D, jakimi są zwapnienia m. in. żył. Niedobór witaminy D może manifestować się właśnie bólami stawów, kości czy mięśni i ogólnym uczuciem rozbicia.

O stawy i kości powinny dbać szczególnie kobiety w okresie przekwitania, ponieważ zmiany hormonalne towarzyszące menopauzie sprzyjają powstawaniu osteoporozy. Prócz podstawowych witamin i minerałów, warto wdrożyć suplementację siarki MSM, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów.

Olej żywokostowy na stawy

W ofercie posiadamy także naturalny olej żywokostowy z gojnikiem, znany ze swoich właściwości przeciwbólowych. Wiele osób z sukcesem stosuje go na bolące stawy, bóle kolan i stłuczenia. Polecamy go w przypadku stanów zapalnych stawów, ścięgien lub kończyn. Posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.