Suplementy z witaminą D

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Sortuj po:

Co daje witamina D?

Witamina D to podstawowy suplement, który zalecamy do wdrożenia do swojej diety. Jest podstawą naszej odporności, a ponad 90% Polaków cierpi na jej niedobór! W naszym klimacie słońca jest za mało, aby wytworzyć ją naturalnie w organizmie pod wpływem jego promieni. Wysoko przetworzona żywność również nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb. Gdzie jest najwięcej witaminy D3? W węgorzu i dziko żyjącym łososiu. Ryb jemy stosunkowo mało, a obecne w sklepach ryby w zależności od miejsca pochodzenia i sposobu hodowli mogą zawierać metale ciężkie takie jak: kadm, ołów, rtęć oraz pestycydy.

Witamina D odgrywa kluczową rolę również w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Jej niedobór może nawet przypominać objawy depresji i przyczyniać się do jej nasilania.

Najczęstszymi objawami niedoboru witaminy D są:

  • bóle kości i mięśni
  • męczliwość
  • nadciśnienie
  • przemęczenie
  • obniżony nastrój
  • choroby autoimmunologiczne i stany zapalne
  • problemy ze snem
  • wypadanie włosów

Dlaczego witamina D3 z K2?

Głównym objawem przedawkowania witaminy D jest nadmiar wapnia we krwi. Powoduje on objawy takie jak częste oddawanie moczu, osłabienie, nudności i wymioty. Witamina D powoduje bowiem zwiększone przyswajanie wapnia z przewodu pokarmowego. Witamina K2 kieruje go do tkanki kostnej, zapobiegając wapnieniu naczyń krwionośnych i wzmacniając strukturę kości.

Która witamina D jest najlepsza?

Wybierając preparat z witaminą D, wybierajmy kompleks zawierający także wspomnianą wit. K2 lub suplementujmy ją jednocześnie. Czysty skład, odpowiednia ilość witaminy w dziennej dawce i źródło jej pochodzenia to trzy najważniejsze kwestie.

W naszej ofercie znajdziecie wegańską witaminę D3 + K2 MK7 z serii Dr wy Dąbrowskiej. To preparat odpowiedni dla każdego, rekomendowany również na poście warzywno-owocowym, ponieważ nie zawiera oleju. Wysoko przyswajalna witamina D3 pozyskiwana z powierzchniowych alg morskich jest idealną alternatywą wegańską dla wegetariańskich witamin z lanoliny (wosku z wełny owczej). Wysoka dawka 4000 IU w preparacie zapewnia skuteczną elimiminację niedoborów. Dodatek witaminy K2 sprawia, że nie zachodzi obawa przedawkowania objawiająca się zwiększonym poziomem wapnia we krwi.

Warta uwagi jest także nasza bestsellerowa witamina D “Końska Dawka”, która zawiera aż 50 tysięcy jednostek witaminy D3 w jednej dawce. Ten preparat również zawiera w składzie dodatek witaminy K2. Mangan i magnez dla lepszej przyswajalności, oraz B3 i B12 (witamina kluczowa dla nastroju i funkcjonowania mózgu). Suplement wzbogacony o olejek z goździkowca korzennego – jego substancje aktywne wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze oraz wspierają prawidłową perystaltykę jelit.