Zdrowa tarczyca

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25

Sortuj po:
16
60.00 
Ilość
37
75.00 
Ilość
16
81.00 
Ilość
17
45.00 
Ilość
16
55.00 
Ilość
6
115.00 
Ilość
- 8% jodavit jod zestaw 3 sztuki
7
165.00 
Ilość
- 30% zestaw zdrowa tarczyca dr-ewa dabrowska jod selen
4
84.00 
Ilość
3
59.00 
Ilość
1
60.00 
Ilość
3
79.00 
Ilość
Ilość
3
69.00 
Ilość
2
41.50 
Ilość
- 25% cynk 60 kaps dr ewa dabrowska
2
41.25 
Ilość

Suplementy na tarczycę – zdrowa tarczyca

Zdrowa tarczyca to klucz do zdrowia całego organizmu, ponieważ ten mały gruczoł odpowiedzialny jest za wytwarzanie hormonów tarczycowych. Wykazują one wpływ na:

  • układ nerwowy
  • metabolizm
  • ciepłotę ciała
  • perystaltykę jelit
  • przebudowę tkanki kostnej
  • pracę gruczołów płciowych i płodność
  • procesy wzrostu

Choroby tarczycy, jak nadczynność, niedoczynność, Hashimoto czy guzki objawiają się problemami z wagą, osłabionymi włosami, brakiem energii, bezpłodnością i wieloma innymi schorzeniami.

Co na tarczycę?

Podstawowymi pierwiastkami dla tarczycy są jod oraz selen. Są one niezbędne dla produkowania przez nią hormonów tarczycy. Jeśli tarczyca otrzymuje ich zbyt mało, powiększa się, by usilnie wyłapywać jod. W efekcie dochodzi d0 jej niedoczynności i obniżenia ilości wytwarzanych hormonów. Kolejnym pierwiastkiem biorącym udział w syntezie hormonów tarczycowych jest cynk. Cynk, selen i jod to także antyoksydanty, niwelujące stres oksydacyjny powstający podczas wytwarzania przez nią hormonów.

Przy niedoczynności tarczycy obowiązkowo należy dbać o odpowiednią podaż witamin z grupy B, ponieważ one także biorą udział w syntezie hormonów tarczycowych. Często niedoczynności tarczycy towarzyszy ich niedobór.

Zbyt niski poziom witaminy D jest jednym z czynników zwiększających ryzyko występowania choroby Hashimoto. Niedobór tej witaminy dotyka aż 90% Polaków. Witamina D nie tylko podnosi odporność, hamuje także choroby autoimmunologiczne, co jest istotne przy chorobie Hashimoto, a także łagodzi stany zapalne i dba o dobry nastrój (jej niedobór może powodować nawet stany depresyjne).


Jod dla dzieci

Jod to pierwiastek kluczowy dla dzieci. Jego rola zaczyna się już w życiu płodowym. To pierwiastek kluczowy dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Kobiety w ciąży mają zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek, ponieważ z ich organizmu jod czerpie także rozwijający się płód. Dlatego też należy zacząć suplementację jodem już w trakcie starań o Maluszka. Co istotne, niedobór jodu zmniejsza płodność nawet o 40% w każdym cyklu.

Odpowiednia ilość jodu warunkuje prawidłowy wzrost płodu, zmniejsza ryzyko poronienia. Z kolei jego niedobór może powodować trwałe i poważne upośledzenie psychiczne płodu, zahamowanie wzrostu i rozwoju płciowego oraz fizycznego, w skrajnym przypadku nazywane kretynizmem. Opóźnienie ząbkowania, niższy iloraz inteligencji, zahamowanie rozwoju fizycznego i płciowego, widoczne deformacje czaszki, brak energii, wypadanie włosów – to powodować może niedobór jodu u dzieci.

Jodavit naszej marki Jodavita to 4 formy jodu na bazie wody artezyjskiej. Bezpieczne i łatwe dawkowanie, 100% dziennego zapotrzebowania w jednej dawce. Dla zdrowia tarczycy, Ciebie i Maluszka.

Badania wykazały, że nawet niewielkie obniżenie IQ  ma negatywny wpływ na osiągane wyniki w nauce i uniemożliwia wykorzystanie ich pełnego potencjału. W artykule blogowym przeczytaj, jak ogromne znaczenie ma > Jod dla dzieci

Dla dzieci od 2 r.ż. wybierz Jodavit Junior. Płynna forma bez smaku ułatwia suplementację i dostosowanie dawki w zależności od wieku.