Jod Jodek potasu

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Sortuj po:

Jod – suplement diety
Jod to pierwiastek życia niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Choć występuje w śladowych ilościach, jest niezbędny dla organizmu. Ważny szczególnie w ciąży, kiedy zapotrzebowanie dla mamy jak i dziecka wzrasta.  Jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu. Jego niedobór może powodować ciężkie komplikacje w rozwoju płodu, szczególnie w kwestii układu nerwowego. Objawami jego niedoboru mogą być problemy z utrzymaniem wagi, ospałość, brak energii czy wypadanie włosów. Mało osób wie, że warto zacząć jego suplementację przed zajściem w ciążę – ułatwia on poczęcie (podnosi płodność i libido) a także po prostu – podnosi odporność na infekcje.

Czy warto suplementować jod?

Suplementacja usprawnia także funkcjonowanie innych gruczołów dokrewnych, do który wlicza się trzustkę, nadnercza, przysadkę mózgową czy narządy płciowe.

Niedoczynność tarczycy wynikająca z jego niedoboru objawia się w ostatecznym stadium tzw. wolami tarczycowymi. Dlatego uważamy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć! Szukasz preparatu jodowego bez recepty? W naszej ofercie znajdziesz jod w płynie a także w kapsułkach. Postać kapsułek dojelitowych uwalnia jod dopiero w jelicie, omijając żołądek – dzięki czemu nie podrażnia go, a wchłanialność pierwiastka dopiero w jelicie zdecydowanie ulega zwiększeniu. Jego rekomendowana dawka to w zależności od wieku 150 – 200 mcg na dzień. Właśnie takie stężenia rekomendowane zawierają nasze preparaty z jodem. Produkujemy także preparat Jodavit + Selen, który dzięki dodatkowi selenu polecany jest szczególnie mężczyznom. Jod i Selen to pierwiastki wzajemnie uzupełniające się. Kompleksowo dbają o tarczycę i chronią ją przed stresem oksydacyjnym. Należy pamiętać, że zbyt niskie stężenie selenu w organizmie upośledza syntezę hormonów tarczycy.

Kobiety karmiące powinny otrzymywać nawet 290 μg jodu dziennie. Wynika to z faktu, że karmienie piersią powoduje zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Maluch przyswaja go wraz z pokarmem.

0

Na GÓRĘ