Układ moczowy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Sortuj po:
53
139.90 
Ilość
Ilość
- 7% zestaw regeneracja watroby mniszek lekarski ekstrakt z korzenia ostropest wyciag mikroczasteczkowy
8
203.90 
Ilość
4
134.00 
Ilość
Ilość
1
20.10 
Ilość

Suplementy na układ moczowy

Prawidłowo działający układ moczowy zapewnia należytą detoksykację organizmu poprzez wydalanie substancji szkodliwych i toksycznych wraz z moczem. Najczęściej sięgamy po tabletki na zapalenie pęcherza. O układ moczowy warto jednak dbać nie tylko podczas infekcji, ale i profilaktycznie, na co dzień. W tym celu należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się. Warto także sięgnąć po naturalne zioła wspierające pęcherz, nerki i ogólną odporność organizmu.

Zioła na dnę moczanową

Dna moczanowa, inaczej podagra, to choroba powodowana przez nadmiar kwasu moczowego. Ten krystalizuje się, a ostre kryształki atakują stawy, ścięgna i otaczające tkanki. Powodem dny moczanowej jest spożywanie zbyt dużej ilości produktów bogatych w puryny. Podagrycznik to roślina lecząca podagrę, czyli dnę moczanową. wspomaga usuwanie nadmiaru kwasu moczowego z organizmu i zmniejsza ból stawów. Kolejnymi ziołami na dnę moczanową są Czarci Pazur, roślina przeciwzapalna o działaniu przeciwbólowym oraz MSM – siarka organiczna: wspiera funkcjonowanie stawów i mięśni, ale także redukuje stany zapalne i obniża się poziom kwasu moczowego w surowicy.

Preparaty na pęcherz moczowy

Kluczową rolę w zdrowiu pęcherza moczowego gra witamina C, która działa moczopędnie, zakwasza mocz i utrudnia przyleganie bakterii do ścianek pęcherza. Ekstrakt z pestek winogron zawierający OPC, czyli proantycyjanidyny, działa antyadhezyjnie na bakterie, atakujące zęby i drogi moczowe. Działanie moczopędne mają podagrycznik, ostropest, mniszek lekarski. Aby z kolei zapobiec kamicy nerkowej, należy zadbać o odpowiednią podaż witaminy B6.