Odchudzanie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Sortuj po:
37
75.00 
Ilość
2
79.00 
Ilość
4
69.00 
Ilość
1
49.90 
Ilość
2
15.00 
Ilość
1
10.50 
Ilość

Suplementy diety wspomagające odchudzanie

Odchudzanie polega przede wszystkim na ograniczeniu spożywanych kalorii, w zależności od naszego indywidualnego zapotrzebowania energetycznego. Proces odchudzania utrudniają nam jednak nasze dotychczasowe nawyki żywieniowe, nieregularny tryb życia czy problemy hormonalne.

Oprócz stosowania diety o odpowiedniej kaloryczności i bogatej w składniki odżywcze, warto także sięgnąć po suplementy diety na odchudzanie. Nie mamy tu na myśli cudownych tabletek spalających tłuszcz, bo takie nie istnieją. Mówimy tu naturalnych wyciągach roślinnych, które zmniejszają napady głodu, jak np. chrom. Pewne rośliny mają właściwości przyspieszające nasz metabolizm, jak kurkumina, pieprz czy imbir.

W procesie odchudzania ważny jest także stan flory bakteryjnej. Nieprawidłowości mikrobiomu jelit sprawiają, że możesz czerpać z pożywienia więcej kalorii, niż osoba ze zdrową florą bakteryjną. Dlatego podczas odchudzania warto stosować probiotyki, które zadbają o równowagę mikrobiomu jelitowego.

Kolejną kwestią o której należy pamiętać przy redukcji wagi jest picie odpowiedniej ilości wody. Jeśli do tej pory lubiłeś jeść tłusto i słono, może dotykać Cię efekt zatrzymania wody w organizmie. Po pozbyciu się obrzęków wodnych, Twoja waga już może pokazać kilka kilogramów mniej, podobnie jak pomiary obwodowe. W redukcji zalegającej wody czy limfy pomogą wyciągi ziołowe Nefro na nerki i Limfo na układ limfatyczny.

Garcinia Cambodia ma wpływ na syntezę kwasów tłuszczowych i trójglicerydów w organizmie, co pomaga w redukcji wagi. Podobnie działa Kwercetyna, hamując tworzenie się komórek tłuszczowych.

Jod na odchudzanie

Jod to pierwiastek kluczowy dla pracy tarczycy. Ta z kolei wytwarza hormony FT3 i FT4,biorące udział m.in. w regulacji metabolizmu. Niedobór jodu może powodować niedoczynność tarczycy, w efekcie której przybieramy na wadze.