Ciśnienie krwi

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Sortuj po:
16
55.00 
Ilość
Ilość
4
134.00 
Ilość
2
86.00 
Ilość
4
38.90 
Ilość
2
320.00 
Ilość
Ilość
3
69.00 
Ilość
1
49.00 
Ilość
2
41.50 
Ilość
- 25% cynk 60 kaps dr ewa dabrowska
3
41.25 
Ilość

Suplementy na ciśnienie krwi

Nieprawidłowe ciśnienie krwi jest niezwykle groźne dla życia, a nawet zdrowia. Suplementów na ciśnienie krwi szukają zazwyczaj osoby z nadciśnieniem, czyli zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Taki stan może powodować groźny dla życia wylew krwi do mózgu. Zdecydowanie coraz częściej w społeczeństwie występuje problem nadciśnienia tętniczego. W opozycji do niego stoi zbyt niskie ciśnienie, które co prawda nie jest aż tak niebezpieczne jak nadciśnienie, może być jednak uciążliwe przez ciągłą ospałość, czy mroczki przed oczami po szybszym wstaniu.

Suplementy diety mają za zadanie unormować poziom ciśnienia tętniczego oraz wzmocnić naczynia krwionośne. Bestsellerem na układ krążenia jest OPC – ekstrakt z pestek winogron. Wzmacnia naczynia krwionośne, niweluje negatywne działanie wolnych rodników. Zawarte w nim bioflawonoidy zapobiegają odkładaniu się złego cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Obniża także ciśnienie krwi.

Przyczynami nadciśnienia są nadwaga, admierne spożywanie soli i tłuszczów nasyconych, palenie papierosów oraz częste spożywanie alkoholu.

Niedobory witamin i minerałów przy nadciśnieniu obejmują witaminę D, C, a także magnezu, potasu oraz wapnia. Wapń normalizuje podwyższone na skutek zwiększonej podaży soli ciśnienie tętnicze, poprzez zmniejszanie stężenia krążących katecholamin. Magnez działa na śródbłonek naczyń, zmniejszając ich napięcie i reaktywność. Z kolei potas jest przeciwstawny sodowi, który jest odpowiedzialny za podwyższone ciśnienie.

Witamina D a nadciśnienie –  to ciekawa i często pomijana zależność. Tymczasem jeśli mamy za niski poziom witaminy D w organizmie, znacząco wzrasta ryzyko nadciśnienia tętniczego. Niestety aż 90% Polaków cierpi na jej niedobór.