Libido i płodność

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Sortuj po:
16
60.00 
Ilość
37
75.00 
Ilość
16
81.00 
Ilość
17
45.00 
Ilość
15
55.00 
Ilość
- 8% jodavit jod zestaw 3 sztuki
7
165.00 
Ilość
5
320.00 
Ilość
1
86.00 
Ilość
- 30% zestaw zdrowa tarczyca dr-ewa dabrowska jod selen
2
84.00 
Ilość
2
320.00 
Ilość
3
79.00 
Ilość
1
49.00 
Ilość
Ilość
Ilość
1
16.60 
Ilość

Suplementy na libido i płodność

Libido i płodność to połączone ze sobą kwestie – często te same niedobory obniżają poziom zarówno libido, jak i płodności. Spadek libido może mieć swoją przyczynę w zmianach hormonalnych, czasami związany jest ze stanem psychicznym, a w niektórych przypadkach jest to objaw niedoborów w organizmie. Chwilowy spadek libido zdarza się każdemu, jeśli jednak stan ten utrzymuje się dłuższy czas, warto przyjrzeć się kondycji naszego organizmu. W przypadku mężczyzn, poprzez spadek libido mogą manifestować chociażby się problemy z krążeniem. Problemy z libido mogą mieć także palacze. Nałogowcy Ci mają także gorszej jakości nasienie, co wpływa na obniżenie płodności.

Aby cieszyć się odpowiednim popędem, należy przede wszystkim zadbać o zdrowie psychiczne, wypoczęcie i zbilansowaną dietę. Kolejnym krokiem jest przyjmowanie naturalnych suplementów diety dodających energii, zmniejszających uczucie zmęczenia i znużenia, oraz działających jako naturalne afrodyzjaki. Suplementy diety warte polecenia w przypadku problemów z libido to Żeń-Szeń, korzeń Maca, Ashwagandha, Kordyceps Chiński.

Witaminy i Minerały: Klucz do Płodności

Podstawą płodności jest odpowiednia podaż podstawowych witamin i minerałów, jak jod, selen, cynk, magnez, witamina D3, witaminy z grupy B. Każda z wymienionych substancji dba o odpowiednią jakość nasienia oraz reguluje działanie układu hormonalnego. Niedobór nawet jednej z nich może skutkować problemami z zajściem w ciążę.

Czy wiesz, że nawet nieumiarkowany niedobór jodu zmniejsza szanse na zajście w ciążę nawet o 46% w każdym cyklu? Podobnie niedobór witaminy D, który dotyka 90% Polaków – on zmniejsza szanse na zajście w ciążę o 40%! Niedobór cynku z kolei zaburzenia potencję zmniejsza żywotność plemników, a nawet w efekcie powoduje bezpłodność. Witamina B12 odpowiada za odpowiednią grubość endometrium , w efekcie zwiększa szansę na implantację zarodka i zmniejsza ryzyko poronienia.