Suplementy i witaminy dla kobiet w ciąży

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Sortuj po:

Ciąża i macierzyństwo – suplementacja przed zajściem w ciążę

Ciąża i macierzyństwo to wyjątkowy czas, w którym należy szczególnie zadbać o odpowiednią podaż minerałów i witamin, niezbędnych Maluszkowi dla prawidłowego rozwoju. Ważne jest jednak, aby już przed poczęciem odpowiednio odżywić organizm.

Jakie suplementy przed zajściem w ciążę polecamy?

Jod to mikropierwiastek niezbędny kobietom w ciąży, karmiącym oraz dzieciom. Jod należy suplementować już przed zajściem w ciążę, ponieważ jego odpowiedni poziom jest kluczowy od pierwszych dni płodu. Wpływa on pozytywnie nie tylko na libido – ponieważ jego niedobór wręcz obniża szanse zajścia w ciąże nawet o 46% w każdym cyklu. Przed zajściem w ciążę stosuj Jodavit – suplement diety z jodem w płynnej formie, w dawce rekomendowanej przez Światową Organizację Zdrowia.  Dla mężczyzn starających się o potomka polecamy suplement diety Jodavit + Selen, łączący w sobie jod i selen. Selen to pierwiastek który dba o libido, a także o odpowiednią jakość nasienia, zapewnia ruchliwość i żywotność plemników.

Witamina D – pomaga w dojrzewaniu komórek jajowych, plemników, wpływa na zagnieżdżenie się zarodka w macicy, oraz dalszy rozwój ciąży

Suplementacja w ciąży

W ciąży najważniejszymi suplementami jest Jod, witamina D3 oraz kwas foliowy. Podczas ciąży zapotrzebowanie na Jod znacznie wzrasta. Jod suplementowany przed i podczas ciąży ogranicza ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u dziecka, przede wszystkim zaburzeń neurologicznych i niedorozwoju umysłowego.