Antyoksydanty - naturalne suplementy diety

Wyświetlanie 1–40 z 82 wyników

Sortuj po:
53
139.90 
Ilość
Ilość
- 7% zestaw regeneracja watroby mniszek lekarski ekstrakt z korzenia ostropest wyciag mikroczasteczkowy
8
203.90 
Ilość
17
45.00 
Ilość
17
55.00 
Ilość
- 30% zestaw zdrowa tarczyca dr-ewa dabrowska jod selen
8
84.00 
Ilość
9
299.00 
Ilość
1
40.00 
Ilość
- 8% jodavit jod zestaw 3 sztuki
7
165.00 
Ilość
9
160.00 
Ilość
2
79.00 
Ilość
- 10% zestaw detoks mniszek lekarski kompleks na odrobaczanie
4
183.90 
Ilość
- 47% jod jodek potasu 180 kaps dr ewa dabrowska
Ilość
4
38.90 
Ilość
- 30% zestaw uroda dr ewa dabrowska cynk wit b complex
1
119.00 
Ilość
Ilość
4
16.50 
Ilość
3
45.54 
Ilość
- 10% kawa z mniszka lekarskiego-kawowa bezkofeinowa 150 g
3
21.99 
Ilość
3
69.00 
Ilość

Antyoksydanty – co to?

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to związki chemiczne niwelujące wolne rodniki. Wolne rodniki powodują szybkie starzenie się komórek, choroby, stany zapalne a nawet nowotwory. Przyczyniają się do chorób takich jak Parkinson, Elzhaimer, egzema i wiele więcej. Ich istnienie w organizmie jest nieuniknione, pełnią także pozytywne funkcje, ale w nadmiarze mogą szkodzić, powodując tzw. stres oksydacyjny.

Wolnymi rodnikami nazywamy reaktywne formy tlenu, które powstają jako skutek uboczny wielu procesów w organizmie. Oksydanty posiadają niesparowane elektrony. A ponieważ wszystko w naturze dąży do równowagi, wolne rodniki próbują ukraść elektron innym cząsteczkom, takim jak białka, węglowodany czy tłuszcze. W tym celu atakują komórki organizmu, niszcząc ich błony komórkowe. Wolne rodniki w efekcie mogą nawet uszkodzić DNA komórki, co jest prostą drogą do mutacji a następnie nowotworów.

Wolne rodniki pełnią w organizmie także pozytywne funkcje – przyspieszają gojenie ran, zwalczają infekcje, ponieważ niszczą błony komórkowe patogenu – ale pod warunkiem, że nie mamy ich zbyt dużo. Wtedy bowiem mogą atakować nasze własne komórki. W tym celu należy dostarczać organizmowi związki o działaniu antyoksydacyjnym.

Jak działają antyoksydanty?

Te substancje dobrowolnie oddają wolnym rodnikom swój elektron, chroniąc zdrowe komórki organizmu przed zniszczeniem. Po antyoksydanty powinny sięgać szczególnie osoby dotknięte przewlekłym stresie, pijące alkohol, palące papierosy, czy żyjące w zanieczyszczonym środowisku. Wytwarzają się one także w wyniku promieni słonecznych. Osoby żyjące zdrowo również są narażone na stres oksydacyjny w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego.

Antyoksydanty – suplementy diety

Antyoksydanty w formie suplementów diety to witaminy, minerały oraz naturalne wyciągi roślinne o działaniu przeciwutleniającym i niwelującym negatywne działanie wolnych rodników. W kategorii Antyoksydanty w sklepie RodzinneSkarby.pl znajdziesz antyoksydant idealny dla Ciebie. W ofercie posiadamy OPC, czyli ekstrakt z pestek winogron który jest najsilniejszym antyoksydantem na świecie. Standardowo znajdziesz tutaj również witaminę C, selen, jod, cynk a także wyciągi roślinne jak Ashwagandha, Żeń-Szeń, Gotu Kola czy Kordyceps i wiele więcej.