Wątroba

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Sortuj po:
52
139.90 
Ilość
- 7% zestaw regeneracja watroby mniszek lekarski ekstrakt z korzenia ostropest wyciag mikroczasteczkowy
8
203.90 
Ilość
Ilość
2
79.00 
Ilość
- 10% zestaw detoks mniszek lekarski kompleks na odrobaczanie
4
183.90 
Ilość
6
69.00 
Ilość
Ilość
1
8.50 
Ilość
2
64.90 
Ilość
2
41.50 
Ilość
2
22.13 
Ilość
1
20.10 
Ilość
- 10% kawa z mniszka lekarskiego-z-lopianem i lukrecja bezkofeinowa 150 g
Ilość
2
30.23 
Ilość
1
25.30 
Ilość

Suplementy na wątrobę – zdrowa wątroba

Wątroba to niesamowicie istotny, największy gruczoł w naszym organizmie. Przede wszystkim dzięki niej pozbywamy się z organizmu toksyn – z alkoholu, nikotyny czy leków. Wątroba zmienia także toksyczny amoniak który wydziela się przy rozpadzie białka, w mniej toksyczną postać, czyli mocznik. Ale to nie tylko.

  • Bierze udział w przekształcaniu hormonu tarczycowego T4 do T3.
  • Odgrywa kluczową rolę w metabolizmie węglowodanów, lipidów i białek, spełniając rolę tzw. „glukostatu”. Przemienia węglowodany w glukozę, dostarczając organizmowi źródła energii.
  • Produkuje żółć odpowiedzialną za proces trawienia tłuszczów oraz wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E i K).
  • Magazynuje witaminy (A, B12, C, D, żelazo) oraz glikogen z którego wytwarza glukozę. W sytuacji zapotrzebowania organizmu poszczególne składniki są przez nią uwalniane do krwi.
  • Filtruje bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty i eliminuje je

Choroby wątroby

Przewlekłe zmęczenie, zaburzenia koncentracji, przebarwienia na skórze, zażółcenie gałek ocznych, niestrawności, wzdęcia czy tzw. “ból wątroby” (sama w sobie nie boli, ale powiększona może uciskać inne organy) powinny skłonić Cię do badań tego narządu.

Suplementy na wątrobę

Preparaty na regenrację wątroby działają poprzez zwiększenie wydzielania żółci, eliminującej niestrawność, czy ochronę przed uszkodzeniami wywoływanymi np. przyjmowanymi lekami. Najpopularniejsze suplementy na wzmocnienie wątroby to:

  • Mniszek lekarski – nasz ekstrakt z korzenia to 100% ekstrakt bez dodatków. Zwiększa wydolność wątroby, a także pobudza wytwarzanie przez nią żółci. Chroni miąższ wątroby i przyspiesza filtrację zachodzącą w nerkach. Zalecany w rekonwalescencji po wirusowym zapaleniu wątroby.
  • Ostropest plamisty – zawiera sylimarynę, która wykazuje działanie regeneracyjne na komórki wątroby, zapobiega odkładaniu się w nich kolagenu, w efekcie hamuje zmiany martwicze. Chroni także wątrobę przed czynnikami toksycznymi poprzez uszczelnianie błon komórkowych.  Delikatnie pobudza wydzielanie żółci.
  • Kordyceps chiński – zmniejsza ryzyko stłuszczenia wątroby, działa przeciwzapalnie i ochronnie. Wspomaga detoksykację wątroby, w badaniach wykazał pozytywne działanie na pacjentów z marskością wątroby i wirusowym zapaleniem wątroby. Badania kliniczne wykazały również, że obniża nadciśnienie wrotne (napięcia żyły wrotnej, która łączy narządy układu trawiennego z wątrobą).