0

W zdrowym organizmie kwasy i zasady występują w wyważonych proporcjach – panuje równowaga środowiska kwasowego i zasadowego. Jeżeli równowaga ta zostaje zakłócona, mogą wystąpić choroby.

Badania sugerują, że dieta, która stale generuje wyższe obciążenie kwasem, w połączeniu z naturalnym zaburzeniem czynności nerek związanym z wiekiem, to dwa główne czynniki, które czynią organizm mniej zdolnym do wydalania kwasów metabolicznych, co prowadzi do większego ryzyka dla rozwoju przewlekłego zaburzenia metabolicznego.

Na szczęście, przy odrobinie silnej woli i dyscypliny, poradzenie sobie z zakwaszeniem organizmu jest dość łatwe. Spożywanie alkalizujących pokarmów i suplementowanie odpowiednich produktów może pomóc w uzyskaniu zrównoważonego pH i uzdrowieniu organizmu.

Koloid OSIBA jest napojem izotonicznym i składa się z mieszaniny różnych, silnie zasadowych soli mineralnych. Ta mieszanina zapewnia intensywne odkwaszanie poza- i wewnątrzkomórkowe w organizmie. Ponieważ minerały są w postaci koloidalnej, ciało może je optymalnie wykorzystać.

Przykładowe zastosowania koloidu zasadowego OSIBA:

– we wszystkich postaciach zakwaszenia i jego następstwach,

– przy ciężkich ćwiczeniach fizycznych,

– przy nadmiernym paleniu papierosów lub spożywaniu alkoholu,

– w niedoborze zasad

Niezależne laboratoria odkryły, że produkt OSIBA jest przeciwutleniaczem o zadziwiająco wysokiej zdolności buforowania kwasów. Jest to napój izotoniczny (posiada takie samo ciśnienie osmotyczne jak krew w organizmie ludzkim) składający się z istotnych substancji mineralnych w postaci koloidowej. Postać koloidowa oznacza, że substancje mineralne są rozpuszczone i bardzo subtelnie rozmieszczone. Jest to połączenie naturalnych substancji czynnych, które perfekcyjnie nadają się do odkwaszania organizmu.

Najbardziej znane działanie wspomagające utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, a także wzmacniające mięśnie i nerwy ma potas. Jednak nie można zapominać o tym, że potas odkwasza organizm człowieka już na poziomie komórkowym, więc jego rola w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej bywa wyjątkowa. Podobnie działa magnez. Oba te pierwiastki znajdują się w składzie koloidu OSIBA.

Jest on dostępny TU Koloid bazowy OSiBA 1000ml do regulacji równowagi kwasowo-zasadowej, napój izotoniczny

Znajdziesz tam również inne nasze skarby. Każdy z produktów które tam znajdziesz był przez nas wielokrotnie testowany i sprawdzany. Zespół tworzący RodzinneSkarby.pl to pasjonaci zdrowego odżywania.

Bibliografia:

Robin, Eugene D., Robert J. Wilson, and Philip A. Bromberg. „Intracellular acid‐base relations and intracellular buffers.”Annals of the New York Academy of Sciences 92.2 (1961): 539-546.
https://www.emiko.de/shop/menschen/osiba-vitalsystem/osiba-basenkolloid.html
https://www.sepalika.com/living-well/heal-through-alkaline-diets/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany