0

Właściwości lecznicze samego srebra znane były już w starożytnej Grecji i Rzymie. Podczas epidemii dżumy w XIV wieku matki podawały swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki, które miały zapobiegać zarażeniu. Z kolei w czasie I wojny światowej związek srebra wykorzystywany był w celu zwalczania infekcji. Dzisiaj wiadomo, iż srebro koloidalne posiada właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze. Związek ten likwiduje drożdżaki, pleśń, bakterie E- Coli oraz gronkowce odporne na antybiotyki.

Antybiotyki działają jedynie na sześć rodzajów bakterii i nie niszczą wirusów, tymczasem srebro koloidalne działa na około 650 rodzajów mikroorganizmów, co najbardziej istotne zwalcza nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków.

Jakie srebro wybrać najlepiej?
Możemy znaleźć wiele różniących się od siebie informacji na temat srebra jonowego i srebra koloidalnego. Zazwyczaj określenia te są używane zamiennie, podczas gdy w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią.

SREBRO JONOWE

Srebro jonowe jest najczęściej występującym rodzajem srebra. Składa się z wody i jonów srebra. Jonowe srebro posiada niską stabilność chemiczną i z łatwością tworzy związki chemiczne. Jest to potencjalnie niepożądany efekt przy łączeniu z innymi składnikami.

SREBRO KOLOIDALNE

Jest to  niejednorodna mieszanina, której część składową stanowią drobinki w postaci kilku atomów – tak zwane nanocząstki srebra. Niejonowe nano srebro koloidalne posiada w sobie najwyższej czystości (99,999%) srebro. W przeciwieństwie do standardowych koloidów, które są żółte lub zmieniają kolor pod wpływem światła, jest przezroczyste i nie wykazuje reakcji na światło.Takie srebro polecamy i mamy w swojej ofercie TU

Jest jeszcze jedna rzecz którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze srebra.

Ważne jest, aby wybrać takie srebro, które posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek, co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.  W naszym produkcie kształt nano cząsteczki produkowany jest w oparciu o opatentowaną metodę fizyka Macieja Pike- Bieguńskiego, która gwarantuje jej płaski kształt. Płaska cząsteczka idealnie przylega do powierzchni na którą działa, dzięki temu wielokrotnie zwiększona jest powierzchnia czynna koloidu. Struktura płatkowa sprawia, że jest to produkt o najwyższej możliwej powierzchni czynnej. Widać to na na załączonych zdjęciach- cząsteczka zachowuje się niczym kartka papieru położona na stole, która przylega do miejsca, na które ma działać całą swoją powierzchnią.

Srebro pozostaje niezwykle ważne dla medycyny i farmacji. Koloidalną formę srebra z powodzeniem stosuje się w opatrunkach, głównie na oparzenia, a także w środkach (kremach i maściach) przeznaczonych do pielęgnacji blizn.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany