Produkty bez glutenu

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Produkty bezglutenowe to żywność, która nie zawiera glutenu. Gluten jest białkiem występującym w pszenicy, życie i jęczmieniu. U osób z celiakią spożywanie glutenu może spowodować uszkodzenie jelita cienkiego. Może to prowadzić do wielu objawów, takich jak ból brzucha, wzdęcia, biegunka i zmęczenie.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów bezglutenowych, ponieważ coraz więcej osób ma zdiagnozowaną celiakię lub decyduje się na stosowanie diety bezglutenowej. Bezglutenowy makaron jest popularną opcją dla osób unikających glutenu. Istnieje też wiele innych produktów spożywczych, które nie zawierają glutenu.

Produkty bezglutenowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie stają się świadomi wielu korzyści zdrowotnych wynikających z diety bezglutenowej. Dla osób z celiakią dieta bezglutenowa jest niezbędna, aby zapobiec poważnym komplikacjom zdrowotnym, które mogą wystąpić po spożyciu glutenu. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele produktów bezglutenowych, od makaronów i chleba po przekąski i desery. Oznacza to, że osoby chore na celiakię mogą nadal cieszyć się wszystkimi swoimi ulubionymi potrawami, nie martwiąc się o ryzyko zdrowotne związane z glutenem.

W naszej ofercie znajdziesz paluszki gryczane bezglutenowe z wieloma różnymi dodatkami, które wyróżniają się bardzo dobrym, naturalnym składem. Mamy również makarony nie zawierające glutenu.