Zakwasy ekologiczne i napoje probiotyczne

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zdrowe zakwasy ekologiczne do picia

Picie zakwasu – co daje? Nie każdy wie, że zakwas z buraków służy nie tylko do ugotowania wigilijnego barszczu, ale służy zdrowiu w czystej postaci! Zakwasy buraczane to jedne z najbardziej znanych zakwasów. Jak pić zakwas z buraka? Zacznij od małych ilości, wystarczy 50ml każdego ranka. Pamiętaj o regularności! Stopniowo zwiększaj dawkę, aż dojdziesz do szklanki. Ale dlaczego warto go  pić? Właściwości zakwasu z buraka: To nie tylko skuteczny wspomagacz odchudzania. Zakwas posiada mnóstwo cennych składników dla naszego organizmu, takich jak witaminy, minerały, błonnik czy fosfor. Warto go pić, jeśli cierpisz na niedobór żelaza. Dodatkowo zakwas zawiera kwas foliowy, który ma działanie krwiotwórcze. Picie zakwasu z buraka to niezawodny sposób na zaparcia, dzięki dużej ilości błonnika.

Jak zrobić zakwas z buraka? To coraz częściej wyszukiwane hasło w wyszukiwarce – i świetnie! Warto promować modę na picie zakwasów. Przepis jest prosty – wystarczą buraki, letnia woda, sól. Reszta to dodatki według uznania: czosnek, papryka chilli, liść laurowy, pieprz, ziele angielskie.  Aby przyspieszyć proces tworzenia zakwasu, dodaj 2 łyżki dobrej jakości zakwasu na żur lub sok z kiszonych ogórków. Chociaż  zakwasy są proste w zrobieniu  i trwa to kilka dni, nie każdy ma na to czas. Warto wtedy kupi gotowy zakwas. W naszym sklepie Rodzinne Skarby znajdziesz mnóstwo zdrowych, pysznych zakwasów – nie tylko z buraka! Chociaż tych mamy najwięcej, w różnych klimatach – na ostro, z nutą wędzoną… Spróbuj o odzyskaj z nami zdrowie i energię! A jeśli znasz już właściwości żywych przetworów i zalety kiszonek oraz fermentacji, to zerknij jeszcze do naszych kiszonek i kombuchy! Poznaj moc naturalnych probiotyków płynących wprost z natury!

Wszystko kupisz w naszym sklepie internetowym z dostawą następnego dnia lub osobiście w sklepie stacjonarnym. Nasza Manufaktura Zdrowia Rodzinnych Skarbów czeka na Ciebie na Ogrodniczej 1 w Babicach Nowych. Spróbuj naszej zimnej kombuchy z nalewaka na miejscu! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej…