0

Chlorek magnezu pozyskiwany jest ze źródeł solankowych i z parowania wody morskiej.Kiedy usuwamy chlorek sodu, pozostaje chlorek magnezu, który charakteryzuje się bardzo gorzkim smakiem. Magnez przyjęty doustnie w dużych ilościach może też spowodować efekt przeczyszczający. Uzupełnianie magnezu tabletkami może czasem trwać nie tylko miesiącami, ale nawet latami i w aptece zostawimy fortunę.

Ciekawym rozwiązaniem  jest zastosowanie magnezu zewnętrznie, np jako relaksującą kąpiel magnezową, podczas której nasze ciało „nasyci się” tym życiodajnym pierwiastkiem. Możemy również moczyć same stopy w takiej kąpieli magnezowej-  podeszwy stóp wspaniale wchłaniają magnez. Taki zabieg jest doskonały po całym dniu pracy, ponieważ jony magnezu przedostając się do krwiobiegu potrafią zafundować nam chwile relaksu.
Magnez zastosowany zewnętrznie ma 100% biodostępności i tym samym jest bardzo dobrze przyswajalny przez organizm.
Kolejnym plusem jest fakt, że nie można przedawkować tego preparatu ponieważ przez skórę bezpośrednio wchłonie się niezbędna ilość dla naszego organizmu w danym momencie.

 

Magnez wykorzystywany jest każdego dnia w najróżniejszych procesach przemiany materii, jesteśmy zdani na ciągłe jego dostarczanie wraz z pożywieniem, w przeciwnym razie do tych procesów wykorzystywany jest magnez z kości co może prowadzić do różnych dolegliwości.
Nasz organizm nie potrafi magazynować magnezu, świadczy to o tym, że w procesie ewolucji zawsze była dostępna wystarczająca jego ilość. Ma to jednak tą korzyść, że magnezu praktycznie nie da się przedawkować, ponieważ jego nadwyżka jest bezproblemowo wydalana.
Objawy niedoboru można czasem pomylić z innymi dolegliwościami, jednak kilka symptomów razem powinno nam dać już do myślenia.

Do najczęstszych symptomów niedoboru magnezu należą: bolesne skurcze mięśni łydek, drętwienie i mrowienie w kończynach, zwiększona pobudliwość nerwowo – mięśniowa, drganie górnej powieki lub górnej wargi co jest wynikiem nieprawidłowej pracy serca, nadmierne wypadanie włosów, łamliwość paznokci, stany lekowe, rozdrażnienia, zespół niespokojnych nóg, próchnica zębów, stany depresyjne, problemy z koncentracją, zaburzenia pracy serca.

Metody aplikacji w przypadku przezskórnej terapii magnezem:

⇒Spray do ciała, np jako mgiełka po kąpieli. Spryskujemy na całe ciało tuż po “zwyczajnej” (nie tej magnezowej) kąpieli, omijając twarz, narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone, a następnie rozsmarowujemy wmasowując w skórę tak jak “normalną” oliwkę.
⇒Masaż
⇒Kąpiele
⇒Kąpiele stóp
⇒Kompresy
⇒Płukanki doustne
⇒Body wrapping ( owijanie folią ciała nasmarowane go preparatami z magnezem)
⇒Nebulizacja wziewna aplikacja magnezu

Poniżej krótka listę sytuacji leczniczych i udokumentowanych korzyści wynikających z przezskórnej terapii magnezowej:

-przynosi korzystne zmiany przy nadciśnieniu

-regularne wcieranie w miejsce pokryte plamami starczymi w wielu przypadkach powoduje zblednięcie albo nawet częściowy zanik przebarwień

-wmasowanie substancji leczniczej w okolicach stawów dotkniętych osteoartretyzmem często przynosi niemal natychmiastową ulgę

-kąpiel magnezowa to niezastąpiona forma dostarczenia magnezu w przypadku zespołu niespokojnych nóg

-wspomaga profilaktykę cukrzycy

-podnosi wydzielanie insuliny wspomagające metabolizm cukru – przy braku magnezu insulina nie jest w stanie transportować glukozy do komórek.

-wspomaga profilaktykę udarów mózgu

-polepsza stan zdrowotny serca

-zapobiega zanikom pamięci, uspokaja i działa tonizująco na system nerwowy

-wpływa na poprawę stanu u osób z autyzmem

-zapobiega zespołowi napięcia przedmiesiączkowego i bólom skurczowym podczas miesiączkowania

– przy stanach lękowych i napadach lęku panicznego kontroluje poziom wydzielania hormonów stresu

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany