0

Badania pokazują, że przeciętny Polak/Polka są ogólnie zadowoleni ze swojego życia erotycznego.  Statystycznie uprawiamy seks raz w tygodniu, średnio zbliżenie trwa 13 minut. Jednak gdy jedni z nas mogą uprawiać seks nawet kilka razy dziennie, dla innych raz w tygodniu będzie ok.

Całkowity brak zainteresowania seksem, szczególnie w młodym wieku, może jednak świadczyć o tym, że coś złego dzieje się w organizmie.

Spis treści:

Przyczyny spadku libido
Brak jodu to brak libido!
Hashimoto a libido

Przyczyny spadku libido

Przyczyn spadku libido może być wiele:

  • urodzenie dziecka
  • starzenie się i malejące poziomy hormonów odpowiadających za popęd
  • zmęczenie
  • długotrwały stres
  • cykl miesięczny w życiu kobiety
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
  • niedoczynność tarczycy

 

 

Brak jodu to brak libido!

Tak u mężczyzn jak i u kobiet. Kobiety z niedoborem jodu mają zaburzenia miesiączkowania (nieregularność, bolesność, obfitość). Brak jodu a także magnezu sprzyja powstawaniu bolesnych skurczów mięśni, również w czasie miesiączki. Natomiast u mężczyzn pojawia się zmniejszenie produkcji testosteronu, a mało testosteronu to niestety zaburzenie istoty bycia mężczyzną ze wszystkimi tego konsekwencjami.. Niedoczynność tarczycy u mężczyzn wiąże się z wystąpieniem charakterystycznych objawów. W tym znaczeniu pojawić się mogą bóle stawów, obrzęk szyi, zwiększenie masy ciała, obrzęki podskórne oraz zmieniony głos (chrypa). Dodatkowo, osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy uskarżają się na uczucie zmęczenia i senność, obniżenie nastroju, a nawet depresję. Należy wskazać, że niedoczynność tarczycy ma duży wpływ na libido i problemy z potencją u mężczyzn. Obniżone, niskie libido w tym przypadku związane jest z brakiem energii, ospałością i problemami z obniżonym nastrojem. Warto wskazać, że tarczyca jest narządem odpowiadającym za produkcję hormonów, w tym również męskiego hormonu – testosteronu. Zaburzenia w gospodarce testosteronu w organizmie mogą przyczyniać się nie tylko do spadku libido, ale również powodować zaburzenia erekcji.

Dieta mężczyzny powinna obfitować w składniki sprzyjające utrzymaniu sprawności seksualnej, m.in. zdrowe tłuszcze, cynk, selen i witaminę D. Wpływają one na poziom testosteronu w organizmie, który z kolei odpowiada za popęd seksualny i… poziom atrakcyjności.

Dr Browstein odkrył w swoich badaniach z dużymi dawkami jodu, że torbiele na jajnikach stawały się mniejsze i zaczęły znikać. Odkrył również, że libido u kobiet i mężczyzn wzrosło.

Ludzie z brakiem jodu są powolni, często występuje u nich bezpłodność, impotencja. Badania prowadzone w krajach gdzie niedobór jodu jest powszechny wykazały, że może on upośledzać czynności ruchowe, obniżać czas reakcji, sprawność manualną, koordynację ruchów i siłę mięśni.

Hashimoto a libido

W chorobach tarczycy, takich jak nadczynność, niedoczynność czy Hashimoto często obserwuje się utrudnienia w sferze intymnej. Brak ochoty na pieszczoty i obniżony popęd płciowy to tylko jedne z objawów zaburzeń pracy gruczołu tarczowego. Hormony wytwarzane przez tarczycę mają kluczową rolę w regulacji metabolizmu oraz warunkują rozwój i prawidłową pracę żeńskiego układu rozrodczego. W chorobie Hashimoto często współwystępują takie dolegliwości, jak zespół policystycznych jajników czy nieregularne miesiączki. Zaburzenia hormonalne i niskie libido, które towarzyszą tym schorzeniom, mogą być w bezpośredni sposób związane z tarczycą. Tarczyca jest jednym z najważniejszych gruczołów w organizmie człowieka. Obniżone libido, szczególnie w przebiegu Hashimoto, jest wynikiem nieprawidłowości w wydzielaniu jej hormonów, dlatego tak ważnym jest, aby odpowiednio dopasować dawkę leku. Terapia, zdrowa dieta oraz ćwiczenia pomogą na nowo odkryć w sobie kobietę i cieszyć się seksem bez względu na chorobę!

Hormony płciowe regulują poziom libido w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Na początku poziom estrogenów jest niski, dlatego podczas okresu ochota na seks jest niewielka. Im bliżej owulacji, tym bardziej wzrasta ich poziom, w wyniku czego czujemy się bardziej pewne siebie i chętniej inicjujemy zbliżenia. Uważa się, że istotną rolę w budowaniu libido u kobiet odgrywa też testosteron, którego poziom znacznie wzrasta podczas owulacji. Po jajeczkowaniu poziom estrogenów spada, wzrasta poziom progesteronu – ciało przygotowuje się na przyjęcie ciąży, dlatego też libido jest wygaszane.

Kolejnym ważnym hormonem w kontroli popędu seksualnego u kobiet jest prolaktyna. Jej nazwa wywodzi się z głównej funkcji, jaką jest stymulacja wydzielania mleka. Wysoki poziom tego hormonu związany jest z okresem ciąży i karmienia.

„Jod jest środkiem który wywołuje (rozpala) i utrzymuje płomień życia. Przy pomocy tarczycy, w której jod się objawia, może ona ten płomień zdusić lub rozpalić go rozpustnych rozmiarów” – Scholz 1990″

Nasz preparat – Jodavit jod suplement diety -to najbezpieczniejsza, płynna i naturalna formuła jodu. Koncentracja jodu aktywnego biologicznie w roztworze wynosi 30 mg/l. 250 ml produktu to 83 porcje po 3 ml (90 µg ) lub 50 porcji po 5 ml (150 µg). Podane dawki są dawkami rekomendowanymi przez WHO.

16
60.00 
Ilość

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany