0

Srebro już w Starożytności było stosowane w medycynie oraz kosmetyce. Sam Hipokrates używał srebra do leczenia owrzodzeń i przyspieszenia gojenia się ran.

Srebro jest uważane za antybiotyk o szerokim spektrum działania. Przyspiesza gojenie się ran, łagodzi stany zapalne, jest środkiem przeciwbakteryjnym i antyseptycznym.

Istnieje minimalne ryzyko związane ze stosowaniem srebra miejscowo, poza alergią. Nie ma również związku z opornością na leki, która występuje przy stosowaniu niektórych antybiotyków.

Przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne właściwości srebra koloidalnego sprawiają, że jest to idealny środek do leczenia wielu dolegliwości skórnych, w tym trądziku. Może być stosowane przez osoby z każdym typem skóry. Jony tego metalu tworzą na powierzchni skóry powłokę, która jest nieprzenikalna dla wirusów oraz bakterii.

Przy wyborze toniku do zewnętrznego stosowania na skórę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zawartość srebra w roztworze koloidalnym. Jest ono wyrażane za pomocą ppm (ang. parts per milion). Przykładowo: 50 ppm to 50 cząsteczek w milionie cząsteczek wody. Nietrudno więc zgadnąć, że im wyższy poziom ppm, tym skuteczność preparatu powinna być większa. Należy jednak zachować umiar.

Do stosowania zewnętrznego najlepiej używać preparatów z zawartością 50 ppm. Takie kosmetyki przyniosą szybkie efekty w krótkim czasie.

W naszym sklepie www.rodzinneskarby.pl  kupisz takie właśnie srebro koloidalne o stężeniu 50 ppm.

💚

Zapraszamy do nas- odkryj wszystkie nasze Rodzinne Skarby …

Bibliografia:

What Will Silver in Your Skin Care Do?


https://nccih.nih.gov/health/colloidalsilver

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

0

Na GÓRĘ